Аун Сан Су Чжі — політична діячка М’янми, лідерка опозиції військовій хунті. Вона перебувала 15 років під домашнім арештом військовиків. А ще лауреатка Нобелівської премії миру, проте виїхати з країни й отримати нагороду влада країни їй так і не дозволила. Їй присвячено пісню «Walk On» гурту U2.
Після навчання в Оксфорді повертається до Бірми і стає одним із лідерів опозиційної Національної ліги за демократію (НЛД).
На перших вільних багатопартійних виборах у країні в травні 1990 року НЛД здобула понад 80 % мандатів парламенту М’янми, одначе панівний режим військової хунти зігнорував результати виборів. І Аун Сан Су Чжі опинилася під домашнім арештом. Лише після проведення в країні перших за 20 років парламентських виборів 2010 року її випущено з-під варти.
Саме тому Аун Сан Су Чжі вважається однією з найвідоміших у світі активісток, адже основна частина її життя присвячене боротьбі за демократію, захист гідності і прав людини. У 2011 році вийшов біографічний фільм режисера Люка Бессона «Леді».
Однак сьогодні її постать не така однозначна. Новини ООН повідомляють, що сьогодні вона фактично є цивільним керівником М’янми, проте її повноваження не поширюються на силові відомства країни. Саме сили безпеки М’янми звинувачують в масових звірствах проти мусульман-рохінджа в штатах Ракхайн, Качин і Шан.
Виступаючи в Суді, Аун Сан Су Чжі заявила, що уряд вживає заходів щодо захисту рохінджа всередині країни, а також готове забезпечити умови для добровільного та безпечного повернення біженців. (процес в Міжнародному суді ООН ініціювала Гамбія, яка подала позов від імені Організації ісламського співробітництва, звинувативши М’янму в порушенні положень Конвенції про попередження злочину геноциду і покарання за нього).
Ірландський рок гурт U2 у 2000 році написав пісню Walk On про Аун Сан Су Чжі. А у 2002 році пісня навіть виграла премію «Греммі» як «Запис року» на 44-й щорічній церемонії вручення премії «Греммі».
Співавтор пісні Боно сказав, що ця пісня про «благородство та особисту жертовність, про те, що потрібно робити правильно, навіть якщо ваше серце говорить вам інакше».