Аун Сан Су Чжі та пісня «Walk On» від U2

Коротка біографія Аун Сан Су Чжі

Аун Сан Су Чжі — політична діячка М’янми, лідерка опозиції військовій хунті. Вона перебувала 15 років під домашнім арештом військовиків. А ще лауреатка Нобелівської премії миру, проте виїхати з країни й отримати нагороду влада країни їй так і не дозволила. Їй присвячено пісню «Walk On» гурту U2.

European Parliament / Flickr

Після навчання в Оксфорді повертається до Бірми і стає одним із лідерів опозиційної Національної ліги за демократію (НЛД).

На перших вільних багатопартійних виборах у країні в травні 1990 року НЛД здобула понад 80 % мандатів парламенту М’янми, одначе панівний режим військової хунти зігнорував результати виборів. І Аун Сан Су Чжі опинилася під домашнім арештом. Лише після проведення в країні перших за 20 років парламентських виборів 2010 року її випущено з-під варти.

Саме тому Аун Сан Су Чжі вважається однією з найвідоміших у світі активісток, адже основна частина її життя присвячене боротьбі за демократію, захист гідності і прав людини. У 2011 році вийшов біографічний фільм режисера Люка Бессона «Леді».

Однак сьогодні її постать не така однозначна. Новини ООН повідомляють, що сьогодні вона фактично є цивільним керівником М’янми, проте її повноваження не поширюються на силові відомства країни. Саме сили безпеки М’янми звинувачують в масових звірствах проти мусульман-рохінджа в штатах Ракхайн, Качин і Шан.

Виступаючи в Суді, Аун Сан Су Чжі заявила, що уряд вживає заходів щодо захисту рохінджа всередині країни, а також готове забезпечити умови для добровільного та безпечного повернення біженців. (процес в Міжнародному суді ООН ініціювала Гамбія, яка подала позов від імені Організації ісламського співробітництва, звинувативши М’янму в порушенні положень Конвенції про попередження злочину геноциду і покарання за нього).

Ірландський рок гурт U2 у 2000 році написав пісню Walk On про Аун Сан Су Чжі. А у 2002 році пісня навіть виграла премію «Греммі» як «Запис року» на 44-й щорічній церемонії вручення премії «Греммі».

Співавтор пісні Боно сказав, що ця пісня про «благородство та особисту жертовність, про те, що потрібно робити правильно, навіть якщо ваше серце говорить вам інакше».

Вам може сподобатись

КОНТЕНТ

ТЕКСТИ

ФІЛЬМИ

СЕРІАЛИ

МУЗИКА

КНИГИ

ПОДКАСТИ

КОНТЕНТ

ТЕКСТИ

ФІЛЬМИ

СЕРІАЛИ

МУЗИКА

КНИГИ

ПОДКАСТИ