1960-ті було б тяжко уявити без Еббі Хоффмана, борця за громадянські права, доктора психології, автора дисертації по чорній магії та шаманізму, друга Джона Леннона, а ще того, хто скоріш за все пропонував запустити ЛСД у комунальні труби з водою. Як бачимо, постать неоднозначна, але однозначно цікава.
Чому саме Еббі? А тому, що він один із засновників Yippies або Youth International Party — ліворадикального контркультурного руху, який вірив, що революція має бути веселою або її не має бути взагалі. І саме вони грали ключову роль під час протестів в Чикаго 1968. Ось одна із вимог Еббі: «Скасувати платні туалети! Ось мета революції – безсмертя для всіх, хто живе і безкоштовні туалети!»
Повернувшись з Чикаго, Еббі пише історію руху їппі під назвою Revolution for the Hell of It. Через багато років Еббі писав: «Я дотепер не відмовляюся від цієї книги, хоча заголовок її та відображає зухвалу легковажність нахабного хлопця. Закінчувалась книга 18 пунктами програми їппі, які містили багато із захисту прав людини та рівності. 10 років по тому Еббі із задоволенням відзначив, що половина цих вимог вже виконано в Америці до початку 80-х. За права на екранізацію Еббі отримав високий на той час гонорар — 65 000 $, які пожертвував у фонд «Чорних Пантер».
2 роки Хоффман працював в Міссісіпі і Джорджії, де викладав темношкірим дітям у freedom school і допомагав реєструватися темношкірим виборцям.
У 1966 він засновує перший в Нью-Йорку безкоштовний магазин, куди стягували надлишки одягу і продуктів для роздачі провінційним хіпі і корінним безхатькам: «у мене багато зайвого, нехай беруть кому треба».
Еббі бере участь у найбільшій демонстрації в історії Америки. 700 тисяч осіб пройшли до будівлі ООН, вимагаючи припинити в’єтнамську війну. Еббі вчив: «Якщо вам не подобаються новини по ТВ, створюйте свої власні». 500 їппі з кульками й хлопавками влаштували пробіжку від площі Вашингтона до Таймс Сквер.
А далі виступав перед студентами/камми по 60 раз на рік, підбиваючи їх протестувати проти всього: забруднення екології, вербування в ЦРУ тощо, і все на благо свободи.