Фото символи легенди

Найвідоміші фото-символи суспільних змін
Einstein sticks his tongue out at photographer Arthur Sasse Photograph: Arthur Sasse/Nate D Sanders Auctions.

Найвідоміше фото Альберта Ейнштейна зробив Артур Сасс. В той вечір Альберта оточили репортери. Сасс чекав, поки всі вони відійдуть і тоді підійшов до машини зі словами «Ей, професор, усмішка на фото до дня народження, а?». Втомлений Ейнштейн швидко показав язик і відвернувся, думаючи, що «клацнути» його не встигли. Але ні! Вона так сподобалась вченому, що він почав надсилати її в якості відкритки і написав на одній «Вам сподобається цей жест, адже він адресований усьому людству!»

Photo of Sharbat Gula, titled «Afghan Girl» and featured on the front cover of the June 1985 issue of National Geographic Magazine.

Фото «Афганська дівчинка» було зроблено під час Афганської війни у пакистанському таборі для біженців і стало символом афганського конфлікту та проблеми біженців для західного світу. Зробив його журналіст Стів МакКаррі.

Джефф Віднер (Associated Press)

«Невідомий бунтар» (англ. Tank Man) — світлина Джеффа Віднера, зроблена 4 червня 1989 р. (з 6 поверху готелю «Пекін») під час студентських заворушень на площі Тяньаньмень у Китаї. За однією з версій, на фото зображений 19-річний студент Ван Вейлінь.

Фото: Library of Congress

«Мати-переселенка» Доротеї Ланж — символ Великої депресії. На світлині, зробленій поблизу табору трудових мігрантів під Ніпомо (Каліфорнія), зображено 32-річну Флоренс Оуенс Томпсон з трьома дітьми. Фотографію вперше опубліковано в газеті «San Francisco News» разом із статтею про голод у таборі під Ніпомо.

V-J Day in Times Square, a photograph by Alfred Eisenstaedt, was published in Life in 1945 with the caption, “In New York’s Times Square a white-clad girl clutches her purse and skirt as an uninhibited sailor plants his lips squarely on hers”

«Беззастережна капітуляція» «The Kiss», 14 серпня 1945 р., Альфреда Айзенштадта. На світлині, зробленій на Таймс-Сквер у Нью-Йорку, зображено спонтанний поцілунок матроса Глена Макдаффі та медсестри Едіт Шейн після оголошення Гаррі Трумена про капітуляцію Японії. Фотографію вперше опубліковано у журналі «Life».

Ці фото не лише про свободу вираження поглядів, але й про можливість виражати історію й змінювати її. Права і демократія більш ніж тісно пов’язані з мистецтвом!

Вам може сподобатись

КОНТЕНТ

ТЕКСТИ

ФІЛЬМИ

СЕРІАЛИ

МУЗИКА

КНИГИ

ПОДКАСТИ

КОНТЕНТ

ТЕКСТИ

ФІЛЬМИ

СЕРІАЛИ

МУЗИКА

КНИГИ

ПОДКАСТИ