У вересні 1964 року гурт The Beatles відмовився зіграти концерт у Джексонвіллі, штат Флорида. Тоді у США ще існували дискримінаційні та сегрегаційні закони «Джима Кроу», з чим і боровся рух за громадянські права під проводом доктора Мартіна Лютера Кінга молодшого. Організатори концерту розділяли аудиторію на білих та кольорових, для перших — кращі місця, для других — гірші, десь позаду. Четвірка учасників The Beatles виступили із заявами та категорично відмовилися виступати в умовах нерівності та дискримінації. Такою була політика рок-гурту. Зрештою, організатори змінили підхід і зняли всі дискримінаційні правила.
Для напрацювання політики інклюзивності молодіжних рад ми зібрали схожу принципову 4-рку. Але не рок-групу, а експертну групу і запитали чому молодіжним радам потрібна інклюзивна політика.
Політика інклюзивності є стратегічним документом, що допомагає забезпечити участь та голос молоді, включаючи соціально вразливі категорії. Вона сприяє розвитку більш справедливого та чутливого до різноманітності суспільства. Такий підхід не тільки підсилює демократичні процеси, а й гарантує, що молодіжні ради дійсно представляють інтереси всієї молоді.
— Яна Пекун
Експертка з ґендерної рівності та інклюзії
Інклюзивна політика для молодіжних рад важлива як складова розвитку як самих рад, так і участі молоді як явища. Вона розширить можливості молодіжних рад і допоможе залучити до задоволення потреб молоді більше зацікавлених сторін. Сама політика допоможе в першу чергу молодим людям долучитись до процесу прийняття рішень і впливати на рішення влади. А результатом буде створення більш комфортного та безбар’єрного середовища в громадах України.
— Дмитро Твердохліб
Директор Українського молодіжного фонду
Інклюзія у роботі молодіжних рад сприяє залученню ширшого спектру молодих людей та допомагає забезпечити, що рішення, прийняті молодіжною радою, відповідають потребам та інтересам всієї молоді.
Інклюзія сприяє створенню більш справедливого суспільства, де кожна людина має можливість брати участь у процесах прийняття рішень та впливати на своє оточення. Інклюзивність в молодіжних радах не лише є моральним і соціальним обов’язком, а й сприяє створенню більш здорового, зрілого та динамічного суспільства.
— Марія Басараба
Радниця голови Чернівецької ОДА з питань молоді, Голова Молодіжної ради Чернівецької області
Політика інклюзивності дасть чітке розуміння застосування інструментів для впровадження інклюзії в роботі молодіжних рад. Інклюзія це не лише про включення людей з інвалідністю, що є дуже важливим, це й про включення молоді з віддалених населених пунктів, національних меншин, та інших соціальних груп. Молодіжна рада — це голос всієї молоді! Тому вона має відстоювати законні базові права всіх молодих людей. І не важливо це 100 людей чи 1 людина.
— Володимир Крижаноський
Голова ГО «Молодь Буковини»