Якби 1968 був людиною, то скоріш за все з амулетами на шиї, в сорочці з індіанськими узорами або взагалі без одягу, можливо, з дипломом Гарварду і точно з Jefferson Airplane та The Beatles в навушниках, а також з 90% ймовірністю студентом або студенткою.
1968 це не лише рік хорошої музики та яскравого одягу — це рік боротьби за права людини, за свободу та рівність, а ще за екологію і науку.
На тлі економічного зростання відбувся серйозний бейбі-бум і саме ці бейбіс виступлять за соціальну справедливість, за демократію і за зміну суспільства. Ця епоха молодіжних протестів стала політичною і культурною силою і навіть свого роду загрозою.
Студентські заворушення відбулись у Парижі, у ФРН і Західному Берліні, у США (особливо в Чикаго), у Мексиці, Польщі, Празі, Югославії, Бельгії.
4 квітня 1968 року, Мартін Лютер Кінг, перебуваючи у Мемфісі, зачитав молитву на підтримку працівників міської сфери, а наступного вечора був вбитий на балконі готелю.
23 квітня студентство зібралось на кампусі Columbia University, щоб висловитись проти війни у В’єтнамі.
6 травня «Bloody Monday» — студенти бились з поліцією у латинському кварталі Парижа, що призведе до оголошення дострокових виборів.
26-29 серпня — Democratic National Convention, на яке вирушили тисячі студентів, що протестували проти війни, включаючи SDS і Black Panthers, що закінчилось погромами й насиллям.
16 жовтня — американські атлети Томмі Сміт та Джон Карлос, отримавши золоту і бронзову нагороди, під час виконання гімну підняли руки та опустили голови, як мовчазний протест підтримки Black Power.
24 грудня — три астронавти Apollo 8 стали першими людьми, які облетіли місяць. Саме тоді Джім Ловел сказав «Houston, please be informed there is a Santa Claus». Дуже цікавим є те, що люди, коли говорили про цю космічну місію, то казали «We did it!» і всі забували про расу, колір шкіри, релігію, стать чи соціальний статус.
Марк Курланський сказав: «Попри на тисячі загиблих у В‘єтнамі, масакру у Мехіко, не дивлячись не сепаратизм та на вбивство двох американців (Мартін Лютер Кінг та Роберт Кеннеді), які пропонували надію світу, для багатьох це був рік великих можливостей!»