Секс, свобода, революція

Як повʼязані секс, свобода, революція та суспільні зміни.

Як засвідчила історія ХХ – початку ХХІ ст., дві тенденції виступили як глобальні: прагнення до демократії та прагнення до незалежності. Вони виявили себе буквально в усьому: від розвалу імперій до змін життєвих моделей окремих осіб. Свобода стала найціннішою!

Сексуальна революція розпочалася на Заході. Побутують різні думки щодо часу: роки Першої світової війни, 1920-ті, 50-ті, 60-ті, 70-ті. Причин було вдосталь: пуританське ставлення, відсутність знань і океан дискримінації. 

З приходом перших феміністичних поглядів стає зрозуміло, що жінки мають право обирати собі самі партнерів/ок, їхню кількість і способи проводити з ними час, залишаючись неосудженими. 

З приходом економічної стабільності зникають «соціальні династичні шлюби» і люди самі починають обирати з ким бути. 

У 60-ті роки секс без обмежень стає таким самим атрибутом свободи, як джинси і рок-н-рол. Відкриті розмови й освіта дозволяють врятувати тисячі сімей, адже люди могли сходитись і розходитись без обов’язку укладати шлюб чи залишатись разом, потерпаючи від аб’юзу і домашнього насилля. А гомосексуальні стосунки і шлюби почали сприйматись як норма. Адже «Love is love!».

Саме тому одним із наслідків сексуальної революції стала кардинальна трансформація сімейних стосунків — популярними стали партнерські, рівні стосунки. 

Тенденція до зростання демократизації передбачає рівність статей не тільки у суспільному, а й в особистому житті. Сексуальна революція привела до послаблення «подвійного стандарту», коли різні статі несуть різну відповідальність за однакові вчинки.

Сьогодні ми відкрито говоримо про асексуальних людей та про поліаморність, про різноманіття сексуальних орієнтацій та вподобань, про обов’язковість сексуальної освіти для дітей, про контрацепцію, секс-шопи і про повагу до бажань партнера/ки. Це все дозволяє розуміти, що для кожного «своє нормально» і потрібно поважати вибір будь-якої людини.

Насамкінець, послухайте Army of lovers — Sexual Revolution!

Вам може сподобатись

КОНТЕНТ

ТЕКСТИ

ФІЛЬМИ

СЕРІАЛИ

МУЗИКА

КНИГИ

ПОДКАСТИ

КОНТЕНТ

ТЕКСТИ

ФІЛЬМИ

СЕРІАЛИ

МУЗИКА

КНИГИ

ПОДКАСТИ